Yüz ve Vücut Radyofrekans


Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Selülit ve fazla yağ dokularından kurtulmada oldukça etkilidir.
Son derece güvenli olan bu cihaz; özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar.

Radyofrekansın Etkili Olduğu Alanlar
• Selülitler
• Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması
• Bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklıkların yok edilmesi)
• Tüm yüz toparlanması (kollajen uyarımı)
• Kollardaki gevşemelere
• Cilt sarkmalarına
• Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir
• Radyofrekans Sık Sorulan Sorular
• Radyofrekans nedir?
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

Amaç nedir?
Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Etkileri nelerdir?
Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

Nasıl çalışır?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.
1. Radyofrekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır.
2. Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.
3. Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyofrekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.

Sonuç:
Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Uygulama ne kadar sürer?
En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 30-45 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.

Uygulama aralığı nedir?
Tipik bir uygulama süresi 8-10 seans sürer. Seanslar 2-3 gün aralıklarla uygulanabilir.

Uygulama acı vermekte midir?
Bir acı söz konusu olmayıp uygulama esnasında hafif, tatlı bir ısı hissi duyulabilir. Uygulamadan hemen sonra, hafif bir kızarıklık ve sıcaklık hissi olabilir. Her iki durumda uygulama için gereklidir ve uygulamadan 1-2 saat içinde yok olur.

Uygulamada cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?
Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile uygulamaya devam edilebilmektedir.

Günlük hayata etkisi nedir?
Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez.

Uygulamada nasıl sonuçlar beklemeliyiz?
Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü uygulamada olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Kimlere uygulanamaz?
Uygulama yapılmayan hastalıklar (Parkinson, multipl skleroz, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.